حرکت دسته جمعی با محوریت تولیدکنندگان برای توسعه صنعت نساجی، پوشاک و کفش

تعداد بازدید : 79
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۵

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: در طرح بزرگ و ملی برای توسعه صنعت نساجی، پوشاک و کفش حرکت دسته جمعی با محوریت تولیدکنندگان و جهش تولیدات با نگاه صادراتی حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، علی آقامحمدی در جلسه بررسی وضعیت زنجیره صنعت پوشاک و کفش که با حضور مهم ترین تولیدکنندگان این حوزه برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: زیر ساخت های خوبی در این صنعت وجود دارد ولی ارزش افزوده ومیزان تولید در این زنجیره صنعتی باید ارتقاء پیدا کند و سهم خود را در بازارهای داخلی وخارجی افزایش دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تحقق این موضوع را مستلزم حضور فعال تولید‌کنندگان در تکمیل زنجیره صنعتی برشمرد وافزود: زنجیره ارزش در صنعت پوشاک وکفش شناخته شده است اما باید در این زنجیره صنعتی بازاریابی و گشایش‌های صادراتی به صورت تجمیعی مدنظر قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های ذیربط نیز باید به عنوان تسهیل گر پای کار باشند تا با ایجاد فضای هم رقابتی کل زنجیره‌صنعتی توسعه یابد.

مشارکت در کل زنجیره صنعتی برای ارتقاء جایگاه این صنعت راهبردی

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در ادامه ارتقاء جایگاه این صنعت راهبردی را مستلزم مشارکت در کل زنجیره صنعتی برشمرد وگفت: در این زنجیره صنعتی، برنامه ریزی برای تحریک تقاضای داخلی وخارجی باید در اولویت قرار گیرد و درکنار این سیاست گذاری ارتقاء تولیدات صنعتی مد نظر قرار گیرد تا توسعه این صنعت تسریع بشود.

آقامحمدی در بخش دیگری از سخنانش ضرورت تجمیع تقاضا در کل زنجیره صنعتی را عنوان و خاطر نشان کرد:در حال حاضر فروشگاه های بزرگ شکل گرفته اند و حوزه طراحی نیز برای بهبود وضعیت این صنعت اعلام آمادگی کرده است و می توان از این فرصت پیش آمده با همکاری شما سرداران سازندگی ، برنامه راهبردی برای توسعه این صنعت تدوین کرد.

استقرار صنعت پوشاک در منطقه آزاد شهرک فرودگاهی امام خمینی

گفتنی است در این جلسه جمعی از مهمترین تولیدکنندگان حوزه نساجی، پوشاک و کفش به بیان مهمترین مسائل خود در خصوص زنجیره ارزش پرداختند.

استقرار صنعت پوشاک در منطقه آزاد شهرک فرودگاهی امام خمینی از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد و مقرر گردید با محوریت تولیدکنندگان و بخش خصوصی و تسهیل گری دولت انجام شود.

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال