وزیر صنعت، معدن و تجارت: نساجی صنعتی اقتصادی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه اهتمام خوبی به صنعت نساجی دارد اما باید نظام بانکی کشور کمک کند و برخلاف نظر عده ای، این صنعت اقتصادی بوده و با کشورهای دیگر قابل رقابت است.

به گزارش گروه اقتصادی آنا به نقل از شاتا، محمدرضا نعمت زاده در حاشیه نخستین نمایشگاه صنعت پتو افزود: ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف از جمله نساجی، پوشاک و پتو داریم و اینکه بیش از نیاز داخلی از مبادی مختلف و مناطق آزاد و ته لنجی ها و مرزها پتو بدون مالیات و حقوق گمرکی و مالیات و ارزش افزوده وارد کشور می شود، درست نیست.

نعمت زاده با بیان اینکه ظرفیت و فضای مناسبی برای توسعه این صنعت وجود دارد، عنوان کرد: بااین وجود واردات غیررسمی این کالا تولید داخل را مختل کرده و در این راستا برای برگزاری چنین نمایشگاهی به جمع بندی رسیده ایم.

وی از تولیدکنندگان خواست تا محصولات خود را در مناطق آزاد نیز ارائه کرده و در زمینه صادرات نیز فعالیت کنند.

نعمت زاده اظهار کرد: مواد اولیه از گرانول پلی استر پتروشیمی تا نخ و رنگ در ایران تولید می شود و قابلیت خوبی برای نیاز کشور و همچنین صادرات وجود دارد.

وی به وجود بیش از 40 واحد تولیدی پتو در کشور اشاره کرد و گفت: اشتغال خوبی در این زمینه ایجاد شده و تولیدات داخلی قابل رقابت با مشابه خارجی است.

این عضو کابینه دولت یازدهم به واگذاری واحدهایی مانند نساجی قائمشهر و مازندران به دولت اشاره و تصریح کرد: این صنایع برای بازسازی و نوسازی واگذرا شده اند و خود صاحبان آنها نیز باید علاقه مند بوده و ماشین آلات و تکنولوژی خود را به روز کرده و همچنین واحدهای طراحی خود را فعال کنند.

وی با تصریح اینکه باید واحدهای جدیدی در این زمنیه ایجاد شوند، عنوان کرد: طرح نوسازی واحدهای نساجی در گذشته وجود داشت که باید فعال شود.

نعمت زاده از اصلاح و حمایت بیشتر تعرفه ای در زمینه نساجی در سال آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: مشکل اصلی تعرفه نبوده بلکه قاچاق است و بالا بودن تعرفه پوشاک باعث قاچاق بیشتر شده است.
منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال