هدف 31 میلیارد دلاری برای صادرات پوشاک ویتنام

به گزارش سایت نساجی  امروز، کام گفت: کارخانجات نساجی و پوشاک ویتنام باید پیرامون مشکلات موجود در زمینه ی رقابت با شرکتهای خارجی با هم به بحث و گفتگو بپردازند. او همچنین شرکت های عضو انجمن را وادار کرد تا از رقابت های داخلی بپرهیزند و برای شریک شدن در سفارشات با هم همکاری کنند. شرکت های داخلی باید تلاش کنند تا گردش مالی صادراتشان در ماه های پایانی سال حدود 66/2 میلیارد دلار در ماه باشد تا بتوانند به هدفی که برای کل سال تعیین شده بود، برسند.

در واقع بخش نساجی و پوشاک نیازمند سرمایه گذاری اساسی و همگام است تا علاوه بر غلبه بر مشکلات بتواند شاهد یک رشد سریع و پایدار باشد. شرکت سهامی پوشاک هونگ ین با بیش از 14000کارگر دارای 13 کسب و کار مختلف است. این شرکت مبلغ 280 میلیون دلار را برای گردش مالی صادرات خود تعیین کرده بود اما صادرات آن در پایان ماه گذشته تنها 160 میلیون دلار بوده است که نسبت به سال گذشته 10درصد کاهش داشت.

به گفته  رییس هیات مدیره شرکت، نگویان دونگ، میزان سفارشات شرکت در این ماه کافی بوده است اما تعداد قرادادهای همین ماه در سال گذشته معمولا جوابگوی تولید تا پایان سال بود.

دونگ اضافه کرد علاوه بر آن نرخ ارز و سیاست های حقوقی باعث افزایش 4-2 درصدی قیمت منسوجات در مقایسه با انواع مشابه تولید شده در کشورهای دیگر شده است. افزایش هزینه های تولید، سفارشات محدود و فشار وارده از سوی صادرکنندگان برای کاهش قیمت فروش مسوولیت شرکت را بیشتر کرده است.

علاوه بر این نرخ ارز دانگ ویتنام سال هاست که تنظیم نشده در حالی که ارزش واحد پول سایر کشورها 20-18درصد تنزل پیدا کرده و در نتیجه محصولات آن ها 20 درصد نسبت به محصولات ویتنامی ارزان تر شده است.

وارد کنندگان از تولیدکنندگان ویتنامی می خواهند تا قیمت فروش خود را 20-18 و حتی 30درصد کاهش دهند. البته بعضی از آن ها شرکایی را از کشورهای دیگر پیدا کرده و سفارشات اندکی نیز تا پایان سه ماهه سوم سال دریافت کرده اند.

به گفته رییس هیات مدیره کمپانی نساجی و پوشاک دوک گیانگ، هوانگ دونگ، دریافت سفارش با توجه به تقاضا برای کیفیت بالاتر و جلو افتادن زمان تحویل با دشواری های بیشتری روبرو شده است. 

گردش مالی صادرات نساجی و پوشاک در هشت ماهه اول سال جاری 7/18 میلیارد دلار بوده که 5/64درصد از هدف تعیین شده را برآورده کرده است.