ترخیص کالاهای اساسی در اولویت گمرک

تعداد بازدید : 165
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۶

گمرک ایران اعلام کرد: ۹۰ درصد کالاهای ورودی گمرک، در کمتر از ۷۲ ساعت ترخیص می‌شوند اما کامیون‌های حامل کالاهای اساسی بدون معطلی به درب خروج گمرکات هدایت می‌شوند، تا وقفه‌ای در واردات این کالاها ایجاد نشود.

گمرک ایران اعلام کرد: ۶۶۵ میلیون دلار محصولات دارویی و ۴۴۱ میلیون دلار تجهیزات پزشکی در نیمه نخست سال جاری وارد کشور شده است.

در نیمه نخست سال جاری ۵ هزار و ۳۰۱ تن محصولات دارویی به ارزش ۶۶۵ میلیون دلار وارد کشورمان شده است. بنابراین گزارش در نیمه نخست سال جاری ۵ هزار و ۶۹ تن تجهیزات پزشکی به ارزش ۴۴۱ میلیون دلار تجهیزات پزشکی وارد کشور شده است.

بنابراین گزارش، بر اساس دستور فرود عسگری رئیس‌کل گمرک ایران ترخیص کالا، سریع و حمل یکسره کالاهای اساسی و ضروری از گمرک به کارخانه‌ها انجام می‌شود.

همچنین با پیگیری‌های رئیس‌کل گمرک ایران خدمات شبانه‌روزی و ۲۴ ساعته گمرک در شرایط ویژه اقتصادی به کالاهای اساسی در گمرکات مهم کشور صورت می‌گیرد و روند ترخیص این کالاها به‌صورت لحظه‌ای به کمک سامانه جامع گمرکی در مرکز پایش دفتر واردات گمرک رصد می‌شود.

پایش اطلاعات ترخیص کالاها در سال جاری نشان می‌دهد ۹۰ درصد کالاهایی که وارد گمرک می‌شوند در کمتر از سه روز یا ۷۲ ساعت ترخیص می‌شوند و دراین‌بین ترخیص کالاهای اساسی در اولویت قرار دارد.

گمرکات مهم کشور برای ترخیص کالاهای اساسی به‌طور شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند تا وقفه‌ای در واردات این کالاها ایجاد نشود.

گمرک در راستای تأمین کالاهای اساسی تسهیلاتی را برای ترخیص سریع‌تر این کالاها ارائه و با اولویت قرار دادن این کالاها در گمرکات اجازه حمل یکسره در مبادی ورودی را جهت آسان‌سازی فرآیند ترخیص این کالاها فراهم کرده است و در حال حاضر به کمک سامانه جامع گمرکی کامیون‌های حامل کالاهای اساسی بدون معطلی به درب خروج گمرکات هدایت می‌شوند.

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال