رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد خریدوفروش ارز در خیابان ممنوع است

تعداد بازدید : 71
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۷/۲۴

رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد که هرگونه خریدوفروش ارز در کوچه و خیابان ممنوع است و افراد برای انجام معاملات ارزی باید به صرافی مجاز مراجعه کنند.

رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد همکاران من بنا به درخواست بانک مرکزی و هماهنگی با دستگاه قضا از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون ۸۵ نفر از دلالان و مخلان بازار ارز را که با وقاحت تمام اقدام به قیمت‌گذاری‌های کاذب و خریدوفروش غیرمجاز ارز کرده بودند دستگیر کردند.

سردار حسین رحیمی با بیان اینکه تمامی این افراد سابقه‌دار بودند، خاطرنشان کرد: این افراد در طرح‌های قبلی جمع‌آوری دلالان و مخلان بازار ارز نیز دستگیر شده بودند؛ اما متأسفانه آزاد شده و دوباره به این کار روی آورده بودند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به موارد کشف شده از این افراد گفت: ۲۴۰ هزار دلار، ۱۷۵ هزار دینار، ۵۷۷۵ لیر و ۴۵۲۰ یورو به همراه هشت کیلوگرم طلای آب‌شده ازجمله مواردی است که از این افراد کشف و ضبط شد.

رحیمی همچنین با تأکید بر اینکه هرگونه خریدوفروش ارز در خیابان، چهارراه، معبر، میدان و... ممنوع است، ادامه داد: تنها صرافی‌های مجاز و بانک‌ها اجازه خریدوفروش ارز را دارند و با افرادی که اقدام به خریدوفروش غیرمجاز ارز کرده و در این فضا اخلال ایجاد کنند پلیس برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر اینکه نظارت پلیس بر بازار طلا و ارز همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: در روزهای آتی نیز نسبت به دستگیری دلالان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی اقدام خواهیم کرد و کسانی که بخواهند با فضاسازی در این فضا سودجویی کنند باید بدانند که پلیس بر آنها نظارت دارد.

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال