14 تولیدکننده پوشاک به برندهای جهانی متصل شد

تعداد بازدید : 167
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۳/۷

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تامین زنجیره بازار کسب و کار، 14 شرکت تولیدی پوشاک ایرانی به برندهای خارجی متصل شده است.

عیسی منصوری در سمنان با اشاره به لزوم تکمیل زنجیره ارزش کسب و کار از مواد اولیه تا مصرف، افزود: پوشاک یکی از فضاهای مناسب کسب و کار است که بازار مناسب داخلی و خارجی دارد.


وی اظهارداشت: ارزش اقتصادی بازار پوشاک در داخل کشور 14.5 میلیارد دلار است و به میزان بیش از چهار میلیارد دلار واردات می شود، که نشان می دهد تمرکز بر بازار پوشاک می‌تواند پاسخ خوبی بگیرد.


به گزارش ایرنا، وی تاکید کرد: به همین منظور با توجه به بازارهای خوب داخلی، منطقه ای و جهانی، اتصال تولیدکنندگان داخلی به برندهای جهانی از گام هایی بود که در چند ماه اخیر به عنوان تکمیل زنجیره ارزش کسب و کار برداشته شد و نتیجه موفقی داشت که در جریان نوسانات ارز درآمد این 14 شرکت سود خوبی داشت.


معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که تمام مراحل برای ایجاد اشتغال در بخش خصوصی رخ می دهد، بیان کرد: ایجاد اشتغال متمرکز بر بخش خصوصی و تعاونی است و دولت نقش روان کننده دارد به ویژه اینکه در ایران فضای کسب و کار آنچنان مساعد نیست.


منصوری بهبود کسب و کار و توانمندسازی متقاضیان کسب و کار را وظیفه دولت ذکر و خاطرنشان کرد: دولت نقش رفع کننده نقص ها در زنجیره فعالیت بخش خصوصی، توانمندسازی و مداخلات نهادی برای بهبود فضای کسب و کار را دارد.


وی تاکید کرد: جریان بهبود فضای کسب و کار بخشی بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است و در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهبود فضای کسب و کار بخش‌هایی که فرصت مهارتی دارند کمک می‌شود و به این ترتیب، مداخله در زنجیره ارزش در تمام بخش ها وجود دارد.


وی زنجیر ارزش فضای کسب و کار را از نقطه ورود مواد اولیه تا حتی بعد از بازار در مصرف ذکر و اضافه کرد: بخش قابل توجهی از تلاش برای کسب و کار در ارایه تسهیلات است که بر عهده بانک هاست.


منصوری با تاکید بر لزوم تمهید بانک ها برای تسهیل در ارایه تسهیلات به افراد دارای شرایط اشتغال، گفت: پاسخگویی سریع باعث می شود طرح های باقابلیت معطل نماند.


معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که از سوی دیگر باید توجه داشت که تسهیلات تولید شغل نمی کند، افزود: در هیچ کجای دنیا روندی وجود ندارد که ایجاد اشتغال بر محور تسهیلات باشد.


وی ادامه داد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون ، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و صندوق بیمه معادن، صندوق های ویژه تسهیلات برای رونق کسب و کار در کشور هستند.


وی با تاکید بر این که نظارت بر روند ایجاد کسب و کار در استان ها بر اساس ایجاد اشتغال است و نه میزان تسهیلات ارایه شده است ، اظهارکرد: تمرکز وزارت تعاون و کار بر برونداد تسهیلات در ایجاد شغل است.


وی با اشاره به نقدی که به روند اشتغالزایی در ایران وجود دارد، بیان کرد: در ایران سهم اشتغال غیر رسمی در حال رشد است در کشور باید حدود 30 درصد باشد ولی اکنون بیش از 50 درصد است و به دلیل اینکه فرد اشتغال‌یافته بیمه نمی شود در آمار اشتغال رسمی به ثبت نمی رسد.


سال 96 دستگاه های اجرایی استان سمنان تعهد ایجاد 10 هزار و 400 شغل را داشتند که موفق به ایجاد 10 و هزار و 700 شغل شدند، سمنان پس از استان مرکزی پایین ترین نرخ بیکاری کشور را دارد.

 
 
منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال