رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی: 96 درصد کارگران با قرداد موقت، فعالیت مستمر می‌کنند

تعداد بازدید : 187
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۱۶

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تاکید بر ضرورت اصلاح ماده ۷ قانون کار گفت: امروز بیش از ۹۶ درصد از کارگران کشور به شکل قرارداد موقت در فعالیت های مستمر و دائم کار می کنند که این بند از قانون کار باید اصلاح شود.

 فتح الله بیات، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی و دبیر اجرایی خانه کار و کارگر شرق تهران، در خصوص کار و توسعه، بهره وری و نقش کارگران، اظهار کرد: اگر خواهان بازار کار فعال و بقای نیروی کار برای ادامه چرخه هستیم باید تکنولوژی و دستگاه های صنعتی را به روز کنیم و آموزش های جدید را به نیروی کار بدهیم.

وی افزود: باید کارفرما در بخش خصوصی و دولتی آموزش ها و مهارت های لازم را به نیروی کار بیاموزد زیرا کارگر توان پرداختن به این امر را ندارد و متاسفانه امروزه در بخش های صنعتی این امکانات در اختیار کارگران گذاشته نمی شود.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در برنامه گفت‌وگوی اقتصادی رادیو گفت‌وگو ادامه داد : البته در حال حاضر آموزش هایی صورت می گیرد که بازار آنها اشباع شده است و اگرچه هزینه در این راستا صورت می گیرد اما این آموزش ها مفید واقع نمی شود.
بیات با بیان اینکه ابتدا باید فضای مناسبی را برای نیروی کار آماده کنیم که در محیطی به دور از استرس به انجام کار بپردازد، گفت: به دلیل اینکه نیروی کار در کشور ما فاقد امنیت شغلی است و نمی تواند رفاه نسبی را برای خود و خانواده اش فراهم کند نمی توان توقع بهره وری زیادی از چنین نیروی کاری داشته باشیم. 
دبیر اجرایی خانه کار و کارگر شرق تهران بیان کرد: کارگران و نماینده کارگران در شورای عالی کار در ابتدا به دنبال افزایش حقوق و دستمزد نیستند، بلکه ما به دنبال افزایش قدرت خرید و پوشش سبد معیشت هستیم.
وی با بیان اینکه قانون کار قانون خوبی بوده و در اجرا دچار مشکل شده، تصریح کرد: ما به دنبال اصلاح ماده ۷ قانون کار هستیم که پایه و اساس این قانون به شمار می رود.
بیات تاکید کرد: امروز بیش از ۹۶ درصد از کارگران کشور به شکل قرارداد موقت در فعالیت های مستمر و دائم کار می کنند که این بند از قانون کار باید اصلاح شود.

 

 

 

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال