ممنوعیت معامله با ۳۶۰۰ شرکت

تعداد بازدید : 208
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۱۵

سازمان امور مالیاتی کشور پس از شناسایی سه هزار و ۶۰۰ شرکت صوری، انجام معامله با این شرکت‌ها را ممنوع اعلام کرد و قرار است اطلاعات تراکنش‌های مشکوک بانکی توسط بانک مرکزی از بانک‌ها جمع‌آوری شود.

 اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور باعث کاهش مراجعات حضوری مودیان به ادارات مالیاتی شده و ایجاد سامانه‌های الکترونیکی در مواردی مراجعات مالیاتی مردم به ادارات را به صفر رسانده است. از سویی نیز در میزان استفاده از کاغذ برای ارائه و تکمیل اظهارنامه‌های مالیاتی هم صرفه‌جویی مناسبی شده است.


بر پایه این گزارش‌ در حال حاضر دریافت اظهارنامه‌های اشخاص حقیقی، حقوقی، اظهارنامه‌های اجاره املاک و درآمد مشاغل خودرو به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. البته در بخش مالیات مشاغل خودرویی، متقاضیان باید به صورت حضوری نیز برای تکمیل مدارک و مستندات مراجعه داشته باشند.مراحل تکمیل اظهارنامه‌های مالیاتی مربوط به مالیات حقوق در حال حاضر به صورت کاملا الکترونیکی انجام می‌شود. مسوولان سازمان مالیاتی می‌گویند در بخش مالیات مشاغل، این سازمان اظهارات مودیان را تا حد ممکن می‌پذیرد و بر اساس آن مالیات دریافت می‌شود.


به گزارش ایبنا، سازمان مالیاتی به منظور اجرای دقیق و کامل طرح جامع مالیاتی برخی بسته‌ها و سامانه‌های جدید مالیاتی را با عناوینی همچون سامانه بانک اطلاعات مودیان، سامانه بررسی تراکنش‌های بانکی مشکوک و سامانه جست‌وجوی اطلاعات مالیاتی مودیان راه‌اندازی کرده است.


همچنین قرار است از طریق تفاهم بین بانک مرکزی و سازمان مالیاتی، اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مشکوک بانکی توسط بانک مرکزی از بانک‌ها جمع‌آوری و در صورت نیاز به سازمان امور مالیاتی ارائه شود. تاکنون در این بخش همکاری بین بانک مرکزی و سازمان مالیاتی شکل نگرفته است.


سازمان مالیاتی برای دریافت اطلاعات در راستای اجرایی کردن طرح جامع مالیاتی، ۱۰ دستگاه را در اولویت قرار داده که سازمان ثبت اسناد، شرکت پست، بانک مرکزی، وزارت صمت، گمرک ایران، وزارت راه‌و‌شهرسازی و شهرداری تهران از جمله آنهاست.


همچنین با اجرای طرح جامع مالیاتی، سه هزار و ۶۰۰ شرکت صوری نیز شناسایی شده و سازمان مالیاتی انجام هرگونه معامله با این شرکت‌ها را نیز ممنوع اعلام کرده است. گفتنی است با خدمات جدید طرح جامع مالیاتی، صدور مفاصاحساب مالیاتی نیز به زودی از طریق دفاتر اسناد رسمی امکان‌پذیر خواهد شد. در این خدمت جدید، ارزش ملک در دفترخانه اسناد رسمی مشخص بوده و برگ مالیاتی در دفتر صادر و ارائه می‌شود.

 
 
منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال