صنعت پوشاک نیازمند حمایت ضرب العجل دولت است

تعداد بازدید : 251
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۲

شیرازی بیان کرد: صنعت پوشاک و تولید کنندگان نیازمند حمایت ضرب العجل دولت هستند. افزایش دسترسی سریع افراد به مواد اولیه ، ملزومات تولید و ارتقای دانش فنی تولیدکنندگان از جمله اقداماتی است که موجب تسهیل امور می شود.

ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران  در خصوص وضعیت بازار پوشاک اظهار کرد: افق آینده صنعت پوشاک کشور امیداوار کننده است. بخش زیادی از مسئولان و افراد ذیربط به دنبال توسعه و حمایت از تولید داخلی هستند، همچنین در این میان واحد های صنفی هم به فروش کالای داخلی مبادرت می ورزند.

 

به گزارش افکارنیوز،  وی بیان کرد: صنعت پوشاک و تولید کنندگان نیازمند حمایت ضرب العجل دولت هستند. افزایش دسترسی سریع افراد به مواد اولیه ، ملزومات تولید و ارتقای دانش فنی تولیدکنندگان از جمله اقداماتی است که موجب تسهیل امور می شود.

 

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران  با بیان  اینکه افزایش نرخ ارز تاثیر مثبتی بر کاهش واردات داشته است،افزود: بالا رفتن قیمت دلار نه تنها باعث به صرفه نبودن واردات پوشاک برای افراد شده  بلکه  موجب ایجاد یک فضای رقابتی برای محصول تولیدکنندگان داخلی نیز شده است. تاکنون اقدامات موثری در خصوص کاهش میزان وارات صورت نگرفته است و دستگاه های نظارتی واردات را در تنه اصلی کاهش نداده اند.چرا که بخش زیادی از اقدامات مقابله ای با این موضوع در سطح خرده فروشی بوده که این امر نیز  اثری در این باره نداشته است.

 

شیرازی با بیان اینکه هم اکنون شاهد  واردات بی رویه در بخش پوشاک به صورت قانونی هستیم،افزود: این امر باید مورد بازنگری ، بحث و بررسی قرار گیرد.چراکه در اصل واردات باید موجب ارتقای سطح کیفی تولیدات داخلی و فاصله قیمتی زیاد با نمونه های خارجی در بازار عرضه شود .هم اکنون پوشاک خارجی موجود در بازار در رده  کیفی نمونه های داخلی است و با قیمت های نازلی در بازار به فروش می رسد، که این موضوع موجب تضعیف تولیدات داخلی در بازار شده است.

 

عضو اتاق اصناف تصریح کرد: تا پایان سال حدود 2 ماه  زمان باقی مانده است و دولت باید به سرعت اقداماتی در زمینه کاهش قاچاق و تسهیل امور تولیدکنندگان اجرا کند. ما  توقع داشتیم  که طی سه ماه گذشته برنامه هایی در این باره از جانب دولت  در دستور کار قرار گیرد.

 

 شیرازی با تاکید بر اینکه بانک ها تاثیر زیادی بر افزایش حجم نقدینگی و ثبات آن دارند، مطرح کرد: تسهیلات بانکی باید موجب تاسیس، نوسازی و توسعه واحد های تولید باشند ،اما هم اکنون نرخ بالای سودهای بانکی در کشور اثری متناقض برجای گذاشته است.در اکثر مناطق دنیا نرخ سود بانکی تک رقمی است  در حالیکه این عدد در کشور ما 18 درصد است.

 

وی با اشاره به فاصله کم  باقی مانده  تا بازار شب عید گفت: بخش زیادی از فروشگاه های  عضو اتحادیه با نزدیک شدن به بازار شب عید در صدد فروش فوق العاده تولیدات داخلی هستند تا مردم با قیمتی مناسب به خرید پوشاک با کیفیت مطلوب اقدام کنند.

 

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران  درباره بازار شب عید کسبه پلاسکو هم بیان کرد: تمام وعده هایی که به کسبه آسیب دیده پلاسکو داده شده بود به مرحله اجرا نرسیده  است . این افراد در یک سال اخیر از گردش مالی مناسبی  برخوردار نبوده اند. به همین سبب اگر یک نمایشگاه بهاره در محل مجتمع نور برگزار شود  موجب تبلیغ این کسبه و توسعه فعالیتشان خواهد شد.

 

شیرازی در پایان گفت: تنها درخواست کسبه پلاسکو ساخت دوباره ساختمانشان است،که با توجه عملیاتی نشدن وعده ها ، سازمان های مربوط باید هر چه سریع تر به فکر اجرایی کردن این مهم باشند.

 
 
منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال