چکیده آمارهای اقتصادی آبان 96 منتشر شد تحولات اقتصاد ایران از زبان آمار

تعداد بازدید : 312
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۶

مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران، چکیده آمارهای اقتصادی آبان ماه را منتشر کرد. در این گزارش حوزه‌هایی مانند قیمت ارز، تحولات بازار سرمایه، بازرگانی خارجی، نرخ تورم، تسهیلات پرداختی بانک‌ها، بدهی‌های خارجی و تولید نفت خام مورد بررسی قرار گرفته است.

با توجه به نقش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در راستای ارائه خدمات به فعالان اقتصادی بخش خصوصی و همچنین با توجه به اهمیت داده‌های آماری به‌منظور تحلیل روند تاریخی و وضعیت موجود و پیش‌بینی آینده، و نیز امکان برنامه‌ریزی صحیح اقتصادی، مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران بر آن شد تا چکیده آمارهای اقتصادی را که متشکل از برخی آمارهای اقتصادی روزانه، ماهانه، فصلی و سالیانه کشور و برگرفته از منابع آماری معتبر همچون بانک مرکزی، مرکز آمار ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و ... است، بر اساس درجه اهمیت و استفاده آنها توسط فعالان بخش خصوصی و به‌منظور دسترسی سریع و راحت به این اطلاعات هرماه بر روی سایت اتاق ایران درج نماید.

ازآنجاکه آمارهای بخش روزانه، ماهانه و فصلی به‌صورت مستمر به‌روزرسانی می‌شوند ، این آمارها در هر شماره از گزارش‌های «چکیده آمارهای اقتصادی» ارائه می‌گردند، ولیکن در خصوص آمارهای بخش سایر آمار (که غالباً آمارهای سالیانه هستند)، به دلیل آن‌که فواصل انتشار آنها نامنظم و یا به‌صورت موردی است، به‌منظور اجتناب از تکرار، صرفاً در زمان به‌روزرسانی در گزارش قرار خواهند گرفت.

امید است این گزارش یاری‌رسانی برای دسترسی سریع به برخی داده‌های آماری به‌روز و موردنیاز بخش خصوصی کشور باشد. خواهشمند است به‌منظور ارتقای کمی و کیفی این گزارش که در مقاطع ماهانه گردآوری و در بخش انتشارات مرکز تحقیقات در سایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بارگذاری می‌شود، نظرات و پیشنهادهای خود را به نشانی sh.forouhi@iccim.ir  ارسال کنید.

در گزارش آمارهای اقتصادی آبان 96 موضوعاتی مانند قیمت ارز، تحولات بازار سرمایه، بازرگانی خارجی، نرخ تورم، تسهیلات پرداختی بانک‌ها، بدهی‌های خارجی و تولید نفت خام مورد بررسی قرار گرفته است.

 

در این گزارش، تولید نفت خام ایران از ژانویه تا اکتبر 2017 نیز (هزار بشکه در روز) ذکر شده است.

در این گزارش همچنین آمارهای مربوط به صادرات و واردات ایران به صورت آمار مقدماتی، ماهیانه از سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان توسعه تجارت ایران آورده شده است.

در ادامه، اطلاعات مربوط به تسهیلات پرداختی بانک‌ها به نقل از بانک مرکزی آورده شده است:

ازآنجاکه آمارهای بخش روزانه، ماهانه و فصلی به‌صورت مستمر به‌روزرسانی می‌شوند، این آمارها در هر شماره از گزارش‌های "چکیده آمارهای اقتصادی" ارائه می‌شود، ولیکن در خصوص آمارهای بخش سایر آمار (که غالباً آمارهای سالیانه هستند)، به دلیل آنکه فواصل انتشار آن‌ها نامنظم و یا به‌صورت موردی است، به‌منظور اجتناب از تکرار، صرفاً در زمان به‌روزرسانی در گزارش قرار خواهند گرفت.

 

 متن کامل گزارش را در فایل pdf، اینجا بخوانید.

متن کامل گزارش را در فایل word، اینجا بخوانید.

 
 
منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال