ابلاغ بخشنامه اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی از سوی وزیر صنعت‎

تعداد بازدید : 353
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۲۲

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ابلاغ بخشنامه اعطای تسهیلات به بیش از 10 هزار واحد تولیدی و صنعتی در سال 96 از سوی وزیر صنعت خبر داد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این سازمان گفت: سال گذشته خروج از رکود 10 هزار واحد صنعتی و تولیدی با اعطای تسهیلات پیشنهاد شده بود که در نهایت با رقم هفت هزار و 500 واحد موافقت شد.

فرشاد مقیمی افزود: به این منظور پارسال بیش از 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی یا افزایش ظرفیت بنگاه‌ها یا طرح‌های در دست ساخت که به مرحله بهره برداری نزدیک شده بودند، در نظر گرفته شد.

مقیمی تصریح کرد: در نهایت مطابق آمارهای موجود، 240 هزار میلیارد ریال به بیش از 16 هزار واحد صنعتی در سال 95 اعطا شد که بسیار بیشتر از ارقام پیش بینی شده بود.

وی بیان داشت: سال گذشته و با تسهیلات اعطایی، 2 هزار و 411 طرح جدید در داخل شهرکها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسید که در مقایسه با سال 94 از نظر تعدادی 10 درصد و از نظر اشتغال 20 درصد رشد را به ثبت رسانید.

این مقام مسوول ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال 96 به «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال»، امسال نیز با در نظر گرفتن ظرفیت‌های تأمین منابع مالی و ظرفیت‌های موجود صنعتی کشور برای راه اندازی، اعطای تسهیلات به 10 هزار طرح و واحد صنعتی هدفگذاری شد.

وی با تاکید براینکه این تسهیلات عمدتاً به واحدهایی که بازارهای داخلی وخارجی داشته‌اند و به رشد تولید واشتغال کمک می‌نمایند، پرداخت می‌شود، تصریح کرد: در خصوص طرح‌های صنعتی نیزتسهیلات به آندسته از طرح‌هایی که با کمک اندکی راه اندازی وبه چرخه تولید وارد می‌شوند ، اعطا می‌شود که براساس پیش بینی‌های صورت گرفته حدود 200 هزار میلیارد ریال برآوردشده است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به برگزاری جلسه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: در این زمینه بخشنامه مربوطه توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است.

بهره برداری از 200 طرح جدید صنعتی

وی در ادامه با اشاره به بهره برداری از 200 طرح جدید صنعتی در داخل شهرک‌های صنعتی در 2ماه نخست امسال که بخشی از آن‌ها در ماه‌های آخر سال تسهیلات دریافت کرده‌اند ،تصریح کرد: عمده این طرح‌ها در زمینه‌های صنایع غذایی، کانی‌های غیرفلزی، شیمیایی و فلزی بوده که بخشی از آنها بهمن واسفند ماه پارسال از تسهیلات یاد شده استفاده کرده بودند.

به گفته مقیمی، حضور سرمایه گذاران در 2 ماه نخست امسال با وجود جو انتخاباتی و تعطیلات نوروز در همسنجی با پارسال رشد 47 درصدی نشان می‌دهد که نویدبخش سالی خوب در حوزه سرمایه گذاری صنعتی است.

پیش‌تر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود، دولت یازدهم خط تولید پنج هزار و 500 واحد تولیدی از میان 12 هزا رو 200 واحد صنعتی متوقف شده را دوباره احیا و راه اندازی کرد.

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال