رییس ایدرو: مشکل صنعت فقط نقدینگی نیست رییس ایدرو: مشکل صنعت فقط نقدینگی نیست

تعداد بازدید : 484
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۴/۶

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مدیریت و تکنولوژی از مشکلات مهم صنعت امروز است، گفت: تمامی مشکل صنعت فقط نقدینگی نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا در خراسان‌شمالی، منصور معظمی در بازدید از مجتمع فولاد اسفراین با اشاره به اینکه امروز صنعت در کشور حال خوشی ندارد و باید از این وضعیت خارج شود، افزود: نقدینگی بخشی از مشکلات صنعت ماست و مشکلات مدیریتی و تکنولوژی نیز وجود دارد پس باید از برجام برای نوسازی و بروزرسانی صنایع استفاده کنیم و حداکثر سرعت را بکار بریم تا از رقیبان خود عقب نمانیم و بازار را از دست ندهیم.
وی در خصوص مجتمع صنعتی فولاد اسفراین اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بالای دو مجتمع فولاد و لوله گستر در این شهرستان وظیفه ما این است که از این سرمایه ملی ایجاد شده حداکثر استفاده را بکنیم و اقتصاد مقاومتی را در اینجا به نمایش بگذاریم و تولید و درآمد زایی را افزایش دهیم تا موجب رونق این دو مجتمع شویم.
رئیس سازمان گسترس صنایع ایران(ایدرو) با اشاره به طرح تکمیلی فاز جدید مجتمع صنعتی فولاد که قرار است در ۲۲ بهمن امسال افتتاح شود اما پیمانکار هنوز شروع به کار نکرده است، توضیح داد: طی جلسه ای در این مورد صحبت خواهد شد و مشکلات مدیریتی و پیمان کار را حل می کنیم.
معظمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه ظرفیت مجتمع فولاد و لوله گستر ۶۰ هزار تن در سال است اما عملا با ۱۰ درصد در حال تولید است و این به علت مشکلات مالی، سرمایه در گردش و مطالبات از شرکت‌های دولتی است، و برای رونق این دو مجتمع چه حمایتی خواهد شد؟ تصریح کرد: این امر بسیار نگران‌کننده است که این صنایع با کمتر از ظرفیت خود تولید می‌کنند.
وی افزود: تلاش خواهیم کرد با توجه به گشایشی که بعد از برجام برای شرکت ملی نفت ایران به وجود آمده بدهی‌های خود را به این دو مجتمع پرداخت کنیم و سازمان نیز برای حل مشکل نقدینگی این دو مجتمع ظرف یک ماه آینده کمک‌هایی خواهد داشت.

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال