غیر فعال بودن ۷۰۷۸واحد در شهرک های صنعتی غیر فعال بودن ۷۰۷۸واحد در شهرک های صنعتی

تعداد بازدید : 528
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۳/۲۳

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از وجود ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و گفت: از این تعداد هفت هزار و ۷۸ واحدغیر فعال است.

اتاق خبر: علی یزدانی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی با اشاره به طرح رونق در صنایع کوچک و متوسط کشور، اظهار کرد: الویت اصلی پرداخت تسهیلات این طرح، آن دسته از بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط است که دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازی سریع و ایجاد اشتغال جدید باشند.
وی بیان کرد: نرخ سود این تسهیلات بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از وجود ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰ هزار و ۷۰ واحد فعال و هفت هزار و ۷۸ واحد نیز غیر فعال است.
وجود ۱۰۰ هزار طرح صنعتی نیمه تمام در کشور
یزدانی ادامه داد: همچنین از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۵۷ واحد کوچک، یک هزار و ۷۲۳ واحد متوسط و ۸۶۸ واحد نیز واحدهای صنعتی بزرگ هستند.
وی، همچنین تعداد طرح های صنعتی در حال ساخت و ساز در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را ۲۹ هزار و ۹۹۷ طرح عنوان کرد و افزود: از این تعداد نیز یک هزار و ۳۹۳ طرح بین ۶۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت و یک هزار و ۷۱۶ طرح نیز بالای ۸۰ درص پیشرفت فیزیکی دارند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار و ۹۵۲ طرح صنعتی در حال ساخت در کشور داریم، عنوان داشت: سه هزار و ۷۶۶ مورد از این طرح ها بین ۶۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
یزدانی اضافه کرد: تعداد چهار هزار و ۸۵۷ طرح صنعتی کشور نیز تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
وی، توسعه صنایع کوچک و ایجاد و توسعه زیرساخت های صنعتی را از جمله ماموریت های اصلی سازمان صنایع و شهرک های صنعتی ایران دانست.
اعطای تخفیفات ویژه در شهرک های صنعتی
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی به نحوه واگذاری و اعطای تخفیفات و مشوقات در شهرک ها و نواحی صنعتی در سال جاری اشاره کرد و افزود: در سال جاری امکان اعطای ۱۰ درصد تخفیف برای عرصه های بزرگ و ناهموار در شهرک ها و نواحی صنعتی وجود دارد.
یزدانی با اشاره به امکان اعطای تخفیف برای متقاضیانی که زودتر از موعد مقرر واحد صنعتی خود را به بهره برداری می رسانند، عنوان داشت: همچنین امسال در صورت پرداخت کل مبلغ قرار داد حق بهره برداری تخفیف ۲۵ درصدی به طرح ها داده می شود.
وی همچنین اعطای تخفیف به واحدهای صنعتی نیمه ساخته برای بهره برداری هر چه سریعتر و افزایش اشتغالزایی را از دیگر برنامه های امسال سازمان صنایع کوچک عنوان کرد.

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال